Jak si opice stavějí dům - PressKadaň

PressKadaň
PressKadaň
Přejít na obsah
Ve čtvrtek 16. 6. 2022 představili žáci přípravného ročníku (5-6 let) literárně-dramatického oboru ZUŠ divadelní vystoupení „Jak si opice stavějí dům.“ Divadelní představení se hrálo ve třídě literárně-dramatického oboru ve Dvořákově ulici a diváci vystupující odměnili zaslouženým potleskem. Před několika měsíci se žáci začali na představení připravovat. Prvně zašli na pobočku knihovny, kde jim slečna knihovnice Vendulka Lisnerová udělala workshop na téma džungle. V rámci něj žákům představila knihy o džunglích a zvířátkách v nich žijících.
Od té chvíle se žáci začali více zajímat o toto téma – pracovali s ním při svých hodinách a posléze začali zkoušet zmiňovanou hru. Jak si opice stavějí dům, je hra na motivy mexické pohádky, která pojednává o tom, že jsou opice velmi hravé, dovádivé a zapomnětlivé a dávají přednost hraní před prací.
S výtvarnou podobou představení pomohl výtvarný obor ZUŠ. Po představení si malí herci se svými diváky zahráli hru, Živé pexeso, a všichni se náramně bavili. Děkujeme vystupujícím za krásný zážitek a těšíme se na další vystoupení.
Miroslav Méďa Metlický, LDO – ZUŠ Klementa Slavického
Created with WebSite X5 a Vahar (c) 2022
Návrat na obsah